Blog, Artikuj

Kombucha dhe përfitimet e saj shëndetësore

A e dini se Kombucha, është një pije shumëvjeçare me shumë virtyte? E njohur si pija e jetës, pija e pavdekësisë dhe elizir me veti terapeutike, kjo pije natyrale me shijen e pakrahasueshme mbetet ende pak e njohur për publikun shqiptar.

Kombucha fjalë për fjalë përkthehet “çaj alge” dhe ka lindur ndoshta më shumë se 2000 vjet më parë në Lindjen e Largët (Kinë, Mongoli) para se të arrinte në Rusi dhe në Evropën Lindore. Gjithashtu me nofkën “nektari i heronjve”, kombucha, ishte pirja e samurajve në Japoninë feudale, sepse disa morën virtytin e pavdekësisë.

Kombucha bëhet nga fermentimi i çajit të zi, ose çajit jeshil, dhe të një sheqeri të quajtur “kërpudhë kombucha”. Nuk është një kërpudhë, por një përzierje e disa llojeve të fermentimeve. Ky emër vjen për shkak të formës dhe ngjyrës së membranës viskoze që shfaqet gjatë fermentimit.

Kombucha është një koktej i vërtetë ushqyese që përmban: acide organike, vitamina (vit.B1, B2, B6, B12, C, PP), polifenole, aminoacide e enzima. Kjo perberje lëndësh ushqyese është e jashtëzakonshme dhe për këtë arsye Kombucha konsiderohet si një antioksidant, një detoksifikues, një pastrues dhe një antimikrobik.

Pirja e rregullt e Kombuchas stabilizon metabolizmin, forcimin e sistemit imunitar, përmirëson fiziologjine e lëkurës, nxit funksionin e zorrëve, detoksikon trupin, lufton lodhjen, stresin, tensionin. Vetëm 1 deri 3 gota në ditë për të marre gjithe keto përfitime.

Çdo momentet është i mirë për të shijuar një gotë Kombucha: kur zgjoheni për të filluar ditën tuaj plot energji, para se të flini për të siguruar një gjumë qetësues, pas një vakti shumë të rëndë, apo gjatë ditës për të shuar etjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *