Blog, Artikuj

PUDING ME TEFF DHE KAKAO

Një mëngjes pa gluten, i pasur me kalcium dhe me një shije kakaoje që e bën një alternativë të parezistueshme.

Përbërësit:

Puding me teff dhe kakao

Për dy persona

50 g Teff Bio

1 lugë gjelle malt orizi Bio

1 lugë gjelle kakao të hidhur Bio

100 g uji

Bajame Bio

Mjedër Bio

Përgatitja:

Lani mirë teffin në një sitë shumë të hollë, më pas hidheni në një tigan dhe skuqeni për disa minuta. Shtoni ujin, uleni zjarrin dhe lëreni të ziejë derisa të ketë thithur gjithë ujin.

Kur teffi të jetë i zier, shtoni maltin e orizit dhe pluhurin e kakaos duke përzier.

Servireni duke vendosur sipër pudingut copëza bajamesh dhe mjedër.

Ju bëftë mire!

Related Posts

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *