Smoothie me gjalp kikiriku, banane dhe fara kërpi

Përzierja e gjalpit të kikirikut dhe bananes është perfekte veçanarisht për ata që janë duke u nisur për në palestër, në një ndeshje sportive apo për vrap. Jo vetëm e shijshme, por dhe e shpejtë tër t’u përgatitur, kjo recetë do t’ju furnizojë me të gjitha vlerat ushqyese dhe energjitë e nevosjhme.

Përbërësit:

  • 1/2 gote spinaq BIO
  • 1 banane BIO
  • 1 lugë gjelle gjalp kikiriku BIO
  • 1 lugë çaji fara kërpi BIO
  • 1 gotë qumësht bajame pa sheqer BIO

Përgatitja:

Shtoni të gjithë përbërësit në një gotë të madhe dhe kalojini në mikser për rreth 30 sekonda ose derisa smoothie të jetë i unifikuar.

Ju bëftë mirë!

× Chat!