Receta

Torta Mimozë Integrale

8 Marsi është një ditë e veçantë dhe gratë nderohen me një lule që ka ngjyrën e diellit dhe aromë të këndshme e delikate… ose me një tortë që ka të njëjtat karakteristika: torta mimozë! Emri i kësaj torte rrjedh nga fakti se është zbukuruar me pandispanjë të copëtuar që kujton pikërisht lulen mrekullueshme të Mimozës. Përbërësit: Pandispanjë e rrombullakët *125 ml e bardhë veze…

Lexo më shumë
Brownies BIO

Kjo është një recetë e shpejtë dhe e lehtë, të cilën mund ta përgatitni me fëmijët tuaj. Me kaq pak përbërës dhe në më pak se një orë do mund të shijoni në familje Brownit më të mirë dhe të butë. Përbërësit: 1 pako përzierje për Brownie BIO 125 gr gjalp i pakripur BIO 3 vezë BIO 25 deri në 50 ml qumësht BIO (sa…

Lexo më shumë
Ballakume Elbasani BIO

Ballakumet janë simboli i Ditës së Verës, tipike të qytetit të Elbasanit. Le të risjellim shijen e dikurshme të ballakumeve më këtë recetë me përbërës Bio, të shëndetshëm dhe cilësorë. Përbërësit: 1 kg miell misri BIO 500 gr gjalpë BIO 8 kokrra vezë BIO 1 kg sheqer BIO

Lexo më shumë
Smoothie me gjalp kikiriku, banane dhe fara kërpi

Përzierja e gjalpit të kikirikut dhe bananes është perfekte veçanarisht për ata që janë duke u nisur për në palestër, në një ndeshje sportive apo për vrap. Jo vetëm e shijshme, por dhe e shpejtë tër t’u përgatitur, kjo recetë do t’ju furnizojë me të gjitha vlerat ushqyese dhe energjitë e nevosjhme. Përbërësit: 1/2 gote spinaq BIO 1 banane BIO 1 lugë gjelle gjalp kikiriku…

Lexo më shumë
× Chat!